KOLEJ
KOLEJ
PEV Koleji
DENİZLİ MERKEZ
KOLEJ
KOLEJ
KOLEJ
KOLEJ
HAKKIMIZDA
KOLEJ
EĞİTİMLERİMİZ
Anaokulu İlk Öğretim Lise

Hakkımızda

1994 yılında 60 öğrenciyle ve üç sınıfla eğitim ve öğretime başlayan Özel PEV İlköğretim Okulu, Pamukkale Eğitim Vakfı’na bağlı bir vakıf okuludur. Okulumuz, 4480 metrekarelik alan üzerine inşa edilmiştir.

Okulumuzda; 42 adet dershane bulunmaktadır. 1997 – 1998 öğretim yılında açılan ikinci kademe bölümü, ilk mezunlarını 1999’da vermiştir. Bu sene okulumuz, 12. dönem mezunlarını vermeye hazırlanmaktadır.

Okulumuzun şu anda hizmet vermekte olan binası, Pamukkale Eğitim Vakfı tarafından üç ay kısa bir zamanda yaptırılarak 1998 – 1999 eğitim – öğretim yılında hizmete girmiştir. İlköğretim Okulu müdürlüğünü Asuman ŞENYUVA yapmaktadır. Okulumuzun Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucu temsilcisi, Prof. Dr. Bülent TOPUZ, kurucu yardımcısı ise Doç.Dr. Mehmet MEDER’dir.

Okul öncesi ve ilköğretim olarak iki farklı birimde hizmet veren okulumuz, kaliteli öğretmen kadrosu, tam donanımlı binası, eğitim ve öğretim ortamında kullanılan materyallerin çeşitliliği ve bolluğu açısından örnek bir okuldur. Öğrencilerimizin gerek akademik gerekse sosyal ve sportif faaliyetlerde gösterdikleri başarılar, Özel PEV İlköğretim Okulu’na olan talebi her geçen gün artırmış, bugün 50 kişilik öğretmen kadrosu ve 400’ü aşkın öğrenci sayısıyla okulumuz Denizli’de hak ettiği yere gelmiştir.

Vizyonumuz

Öğrencilerimizi akademik ve sosyal yönden, çağdaş ve ulusal değerler doğrultusunda yetiştirerek, Türkiye’nin önde gelen okulları arasında yer almak ve uluslar arası düzeyde adımızı duyurmaktır.


Misyonumuz

Atatürk ilke ve inkılâplarına gönülden bağlı, bu milletin ferdi olmaktan gurur duyan, anadilini ve en az bir yabancı dili etkin bir şekilde kullanabilen, bilimsel ve analitik düşünceye sahip, sosyal becerilerle donanmış ve etkin iletişim kurabilen, özgüveni tam, paylaşmayı bilen ve takım ruhunun önemine inanan bireyler olarak hayata hazırlamaktır.

Bursluluk Şartları

PEV Koleji üstün başarı gösteren ihtiyaç sahibi öğrencilerimizi toplumsal sorumluluk bilinciyle ilk günden beri desteklemeye devam etmektedir. Bu amaçla her yıl sene sonunda 6.KOLEJ KOLEJ KOLEJ